Tööintervjuu nõrkused

Kuidas ületada oma nõrkused tööintervjuul

Tööintervjuuks valmistudes olge teadlik oma nõrkadest külgedest. Oluline on mõista, miks teil võivad need nõrkused olla. Tööintervjuu on teie esimene mulje, seega on oluline teha kodutöö ja tutvuda intervjueerija ootustega. Samuti peaksite teadma oma tulevase tööandja tugevusi ja seda, mida saate teha, et muuta end oma uuele ülemusele atraktiivseks.

Peaaegu iga nõrkus, mis teil võib olla tööintervjuul, on ületatav.

Reklaam

Kui teil on tööintervjuul nõrkusi, on siin mõned viisid nende ületamiseks:

Puudub usaldus?

Kui te ei tunne, et teil on teatud tööks vajalikud oskused, on teie võimalused tööd saada väga väikesed. Olenemata sellest, kas tegemist on turundus-, müügi- või kontoritööga, on suhtlemine väga oluline osa töö edukusest. Kui teil puuduvad head suhtlemisoskused, ei mõju te tööintervjuul enesekindlalt, kvalifitseeritud või valmis. Töötage oma suhtlemisoskuste kallal.

Kas olete häbelik või ei tunne end mugavalt küsimuste esitamisel?

Üks tööotsijate suurimaid nõrkusi on soovimatus esitada küsimusi tööintervjuul. Mõnikord võivad inimesed olla väga head vastajad, kuid neile lihtsalt ei meeldi, kui seda küsitakse. See võib viia komistamiseni, kui intervjuu ajal tekib ajapuudus. Millised on siis mõned viisid, kuidas sellest probleemist üle saada? Proovige oma intervjuu vastuseid peegli ees harjutada või tehke paar prooviintervjuud.

Kas sa oled enne koosolekut närvis?

Eneseteadlikkus on esimene samm tööintervjuul esinevate nõrkuste ületamiseks. On okei, et mõnikord tunned liblikaid. Aga kui sa avastad end juba enne intervjuud närviliseks muutumas, võib olla probleem. Teil ei pruugi olla palju enesekindlust, nii et te ei tea, kuidas sellega toime tulla. Kõige tähtsam on selle läbitöötamine ja ületamine.

Kas olete enda suhtes aus oma tugevate ja nõrkade külgede osas?

Paljud inimesed, kellega tööintervjuudel vesteldakse, on oma oskuste ja nõrkade külgede osas ebaausad. Nad teesklevad, et nad on head milleski, mida nad ei ole, ja nad varjavad oma tegelikke oskusi ja nõrkusi. Kui te ei räägi tööintervjuul oma nõrkustest ausalt, annate endale võimaluse, et intervjueerija saab selle teada ja rikub teie võimalused.

Hea uudis on see, et peaaegu iga nõrkus, mis teil võib tööintervjuul esineda, on ületatav. Oluline on teada, mida ja kuidas teha.

Kõige tähtsam on olla aus oma nõrkuste ja tugevate külgede suhtes. Keskenduge pigem sellele, mida te saate anda, kui sellele, mida teil ei ole. Ärge unustage ka keskenduda oma tugevatele isiksuseomadustele võrreldes oma nõrkade isiksuseomadustega. Eneseteadlikkus on oluline oma nõrkuste ja tugevuste ületamisel. Kui olete tugev, autentne ja keskendute oma tugevatele külgedele, siis paistavad teie nõrkused vähem silma ning te näete siiramalt ja ausamalt.

Reklaam

  • Jaga seda postitust

Seotud Postitused