Kuidas ennast tööintervjuul tutvustada

Tööintervjuuks valmistumine on oluline samm unistuste töökoha saamisel. Sa pead end võimalikult atraktiivseks tegema. Oluline ei ole mitte ainult atraktiivne välimus, vaid ka loogiline, aus ja professionaalne välimus. Mõne põhilise tööintervjuu nõuande järgimine aitab teil olla võrdsetel alustel, kui kätte jõuab selle tähtsa tööintervjuu aeg. Siin on mõned kasulikud nõuanded.

Esimene mulje – õppige, kuidas jätta esmamuljet, mis jääb püsima. Hea tööintervjuu algab heast esmamuljest. Õppige, kuidas naeratada, kõndida aeglaselt ja kasutada mitteverbaalseid vihjeid. Esinemine on võtmetähtsusega ning hea kehahoiak, silmakontakt ja pingevaba kehakeel aitavad kaasa eduka esmamulje loomisele.

Enesetutvustus – Tehke arukas ja hästi kavandatud enesetutvustus, mis annab parima tulemuse. Hea esmamulje algab heast enesetutvustusest. Võtke silmakontakt, naeratage ja alustage mugavat ja sõbralikku vestlust.

Enesetutvustus – Kas teil on seda, mida on vaja, et sobida sellesse ettevõttesse? Kui jah, siis ärge kartke seda värbajatele öelda. Ära püüa välja mõelda keerulist enesetutvustust. Ütle neile lihtsalt, et oled tööintervjuust põnevil ja tahad selle organisatsiooni kohta rohkem teada. Harjutage enesetutvustust ja õppige meelde, mida soovite öelda.

Mitte-sõnad – Üks tähtsamaid vahendeid tööintervjuuks valmistumisel on kehakeel. Riietuge edukaks ja olge enesekindla kehahoiakuga. Siis on teil edu saavutamiseks vajalik välimus ja kehakeel olemas.

Ka silmakontakt on väga oluline, kui püüad end potentsiaalsele tööandjale tutvustada. Olge kindel, tugev, kuid lõdvestunud silmakontakt ja hoidke seda vähemalt paar sekundit. Paar sügavat hingetõmmet võivad samuti aidata lõdvestada teie kehakeelt ja muuta teie välimus mugavamaks.

Kuidas ennast tutvustada
Kui olete ennast tutvustanud ja enesetutvustust harjutanud, võite minna edasi intervjuu tegeliku “Kuidas ennast tutvustada” osa juurde. Tõenäoliselt teete seda intervjuueelses etapis, kus istute maha ja selgitate intervjueerijale, miks just teie oleksite ideaalne sellele töökohale. Selgitage, milliseid oskusi te olete õppinud ja mis teeb teid selle ametikoha jaoks suurepäraseks. Tooge konkreetseid näiteid selle kohta, kuidas te olete ettevõttele kaasa aidanud.

Hea näide, kuidas ennast tutvustada, on midagi sellist: “Ma olen väga põnevil selle uue võimaluse üle. Mul on alati olnud armastus inimeste aitamise vastu. Mul on kirglik soov aidata teistel saada edukaks. Minu unistus on saada edukaks juhiks tervishoiutööstuses.” Need avaldused on väga üldised, kuid te tahate oma intervjueerijale näidata, et näete ennast ettevõtte edukaks juhtimiseks. Kui suudate seda teha, on teie intervjuu igati positiivne kogemus.

  • Jaga seda postitust