Üldised küsimused tööintervjuude kohta

Tööintervjuul esitatakse teile palju tavalisi küsimusi. Nende tavaliste küsimuste eesmärk on kas välja selgitada, kas teil on oskused, mida nad otsivad, või leida midagi, mida teil ei pruugi olla. On oluline, et te teaksite, mida oodata ja kuidas neile küsimustele vastata, kui soovite oma tööintervjuul silma paista. Allpool on esitatud mõned kõige levinumad küsimused, mida inimestele tööintervjuul esitatakse. Neid küsimusi võivad küsida paljud erinevad tööandjad ja neid tuleks kasutada juhisena, et te ei näeksite välja halb või ettevalmistamata.

Tõenäoliselt küsitakse teilt palju küsimusi teie varasemate töökogemuste kohta ja see on tõenäoliselt kõige sagedamini esitatav küsimus. Varasemad töökohad võivad anda ülevaate sellest, kui vastutustundlik olete ja kas teil on enesekindlus, mida teised otsivad. Teilt võidakse küsida ka selliseid küsimusi nagu seda, mida te oma eelmisel töökohal tegite, mis teile oma eelmise töökoha juures kõige rohkem meeldis ja millised väljakutsed või eriülesanded teile meeldisid. Samuti võib tööandja soovida teada saada, milliseid asju te oma viimases töökohas hästi tegite ja kuidas te probleemidega toime tulite. Oluline on meeles pidada, et neid küsimusi esitatakse ainult selleks, et näha, kas teil on sobivad omadused ja kvalifikatsioon.

Paljudel inimestel on arusaam, et nad peaksid lihtsalt intervjuule minema ja laskma tööandjal esitada kõik vajalikud küsimused. See on üks halvimaid asju, mida te teha võite, sest see näitab teie ettevalmistuse puudumist ja lugupidamatust töölevõtva juhi suhtes. On okei öelda, et te teate peaaegu kõike selle ettevõtte kohta, kuhu te kandideerite. Kuid palju parem oleks, kui te valmistuksite ja küsiksite küsimusi vähemalt päev varem.

Üks kõige tavalisemaid küsimusi, mida tööintervjuul küsitakse, on see, mida te otsite. Tegelikult on palju erinevaid põhjusi, miks keegi võib tööd otsida. Sa peaksid olema tööandja ees väga aus ja ütlema talle täpselt, miks sa seda tööd tahad ja mida sinu arvates peab ettevõte tegema, et end parandada. Kui te ütlete neile, olge konkreetne, mida te loodate saavutada ja miks.

  • Jaga seda postitust