Tööintervjuu käitumise küsimused

Tööintervjuu läbiviimise küsimused

Käitumisküsimused on tõenäoliselt üks vanimaid trikke tööintervjuul. Käitumine on midagi, mida me kõik näitame loomulikult mingil hetkel, isegi kui see on väga passiivsel kujul. Käitumisküsimused algavad põhimõtteliselt küsimustega varasema käitumise kohta. Enamik tööandjaid esitab tänapäeval käitumisalaseid küsimusi, sest nad usuvad, et varasem käitumine on parim näitaja tulevaste tulemuste kohta.

Seda tüüpi küsimuste mõte on, et mineviku käitumine on tavaliselt parim ennustaja tulevaste tulemuste kohta, seega on tulevane edu kindel järeldus.

Reklaam

Seda tüüpi küsimuste mõte on, et mineviku käitumine on tavaliselt parim ennustaja tulevaste tulemuste kohta, seega on tulevane edu kindel järeldus. Üks põhjus, miks ettevõtted kasutavad käitumisintervjuudel käitumisküsimusi, on see, et personalijuht tõlgendab varasemat käitumist intervjuus tavaliselt täpselt.

Tööintervjuu küsimused

Mõned levinumad käitumisalased küsimused tööintervjuul on järgmised;

  • Kas teil on olnud mingeid…

  • Mis täpselt juhtus?

  • Kirjeldage olukorda, kus…

  • Kirjeldage, kuidas te reageerisite või tegelesite konkreetse probleemiga.

  • Milline on teie ideaalne klient…

Need küsimused on mõeldud selleks, et jõuda potentsiaalse töötaja mõttemaailma. Oluline on meeles pidada, et käitumisintervjuu küsimused ei vii alati täiusliku töötaja palkamiseni. Mõnikord on küsimus pigem selles, kas konkreetne kandidaat sobib töökoha kirjelduse ja isiksuse poolest.

Reklaam

Kandidaatide sõelumisel võite kasutada ka käitumisalaseid küsimusi. Kasutades intervjuuküsimuste loetelu, mis käsitleb tavalisi tööga seotud probleeme, saate aimu kandidaadi tugevatest ja nõrkadest külgedest konkreetses valdkonnas. Kui kandidaadil on kalduvus keerulistele küsimustele vastuseid “välja mõelda” või tundub, et tal on ebamugav jagada oma peamisi tugevusi ja nõrkusi, ei pruugi te teda kontorisse tuua. Teisest küljest, kui kandidaat “nuputab” regulaarselt teiste meeskonnaliikmete ajusid ja näitab ettevõtlikkust, võib ta olla huvitav kandidaat, kellega koos töötada.

Käitumisküsimuste peamine eelis on see, et need nõuavad minimaalset hulka teavet, et teha kindlaks, kas inimene sobib teie organisatsiooni. Niipea kui märkate, et inimene ei suhtle hästi, väljendab pettumust rutiinsete ülesannete täitmisel, tal on raskusi teiste inimestega töötamisel, ta on liigselt ajapuuduses või tal on raskusi iseseisva tööga, saate tavaliselt kindlaks teha, kas ta oleks hea töötaja.

Peamine puudus käitumisintervjuu küsimuste kasutamisel on see, et need ei anna piisavalt teavet, et teha kindlaks, kas kandidaat on tõesti sobiv tööle. Kuigi mõned küsimused võivad paljastada isiksuseomadusi, mida te muidu ei avastaks, ei pruugi vastused öelda kõike inimese mõtteviisi või otsustusprotsessi kohta. Intervjueerija ei saa seda teada, kui ta ei esita kandidaadile mitmeid käitumisalaseid küsimusi. Võimalik, et kandidaat on just mõelnud käitumisküsimuse üle ja ei ole sellele tegelikult vastanud nii, nagu te tahaksite. Muude meetodite kasutamine, et teha kindlaks, kas inimene sobib teie organisatsiooni ja töökohale, nõuab edasist intervjueerimist ja on ainus viis, kuidas teha kindlaks, kas käitumisintervjuu sobib teile.

Reklaam

Seotud Postitused