Tööintervjuu Dos ja Don’ts

Tööintervjuud võivad olla hektilised. Kuna vaid ühe töökoha pärast konkureerib nii palju kandidaate, on väga lihtne eksida ja teha viga, mis võib maksta teile teie unistuste töökoha. Järgnevalt on toodud mõned tööintervjuu käitumisjuhised ja käitumisreeglid, mis aitavad teil saada oma unistuste töökoha. Lugege neid, mõistke neid ja rakendage neid.

Riietuge, et muljet avaldada. Veenduge alati, et teie üleriided on puhtad, triikitud ja esinduslikud. Istu sirgelt, jalad mugavalt ristatud. See hoiab teid närvilisusest ja hoiab silmakontakti. Esitage tööintervjuul sageli küsimusi.

Oluline on säilitada kogu tööintervjuu vältel silmakontakt intervjueerijaga. Olge sõbralik, kuid jääge alati professionaalseks. Ärge kunagi kummarduge ega vaadake intervjueerijast eemale. Kui siiski on vaja, esitage küsimusi, kummardudes veidi ettepoole, näiteks: “Käime veelkord läbi mõned ametikoha nõuded” või “Rääkige mulle ühest olukorrast, kui…”.

Kui vastate kõikidele teile esitatud küsimustele, mõelge läbi oma vastus ja see, kuidas see kõlab kuulaja jaoks. Kasutage sobivat žargooni ja veenduge, et kõlab asjatundlikult ja kogenud. Veenduge, et teil on kõik faktid ja tõendid olemas, enne kui räägite. Kui teil on töökogemus, tuleks see esile tuua. Kui otsite konkreetset ametikohta, tuleks see teave konkreetselt loetleda. Kui järgite neid tööintervjuu toimimisviise ja keelde, siis saate kõlada võimalikult ettevalmistatult.

Oluline on säilitada kindel kehahoiak. See näitab kindlat pühendumust tööle ja näitab intervjueerijale, et olete teadlik tööülesannetest ja teate, kuidas nende suhtes õigesti käituda. Lõdvestunud kehahoiaku säilitamine võib alguses olla raske, kuid seda saab harjutada. Nende tööintervjuu toimimisviiside järgimine tagab, et teie intervjueerija märkab teie välimuses ja käitumises suurt erinevust.

  • Jaga seda postitust