CV ja taotlus on samad?

Kas CV ja taotlus on samad?

CV ja avaldused on vormilt sarnased, kuid võivad olla väga erinevad. Kas CV ja taotlus on samad? Selles artiklis vastatakse küsimusele, mida igaüks neist peaks sisaldama. Samuti selgitatakse nende erinevusi.

CV vaatab ajas tagasi, samas kui taotlus vaatab ettepoole ja keskendub teie oskustele ja kogemustele.

Reklaam

Erinevus CV ja avalduse vahel:

CV

CV on kindlasti tööandjale hea esmamulje ja taotlus on oluline, et silma paista. Ometi on need kaks väga erinevad. CV eesmärk on vaadata ajas tagasi, samas kui hea taotlus vaatab ettepoole ja keskendub oskustele, kogemustele ja teadmistele, mida on vaja kõnealuse töökoha jaoks. Seega peaksid need kaks üksteist täiendama.

CV on pikem ja selle eesmärk ja kujundus on erinev. See peaks sisaldama konkreetse töökoha üksikasju, millele te kandideerite. CV on kokkuvõte teie kogemustest ja haridusest. See koosneb tavaliselt ühest või kahest leheküljest ja peaks olema kohandatud konkreetsele töökohale.

Taotlus

Rakendus on isikupärasem. Taotlus sisaldab sageli isiklikku seost ettevõttega ja näitab tööandjale, et kandidaat sobib ettevõttesse. Avaldus on palju veenvam kui CV. CV võib olla liiga üldsõnaline, seega tuleb avalduses rõhutada teie ainulaadsust ja seda, miks te olete parim inimene antud ametikohale. See eristub teistest taotlejatest.

Taotlus täiendab CV-d. See on lühike tutvustus teie tööst ja huvidest ning toob esile, kuidas te sobite ideaalselt sellele ametikohale. Seevastu CV annab tööandjale üksikasjalikumat teavet ja taotlus aitab neid omadusi edasi anda.

Lisaks sellele, et taotlus peaks olema täiendav, peaks see ka ütlema lugejale, mida teil on tööandjale pakkuda. CV annab tööandjale palju teavet, samas kui avaldus on lühike, isiklik ja professionaalne dokument. Taotluse eesmärk on müüa taotleja. Hästi kirjutatud avaldus võib aidata teil saada tööd, mida olete otsinud.

Reklaam

  • Jaga seda postitust